Kako Levačke novine saznaju od dobro obaveštenih izvora, nakon izbora 17. decembra na čelo rekovačke opštine doći će dama (prim. aut. osoba ženskog pola).
U periodu od 2000. godine pa sve do danas na mesto predsdnika opštine bili su muškarci. U dva mandata Pavle Mijajlović, zatim Dragan Prodanović, Predrag Đorđević i od 2016. godine do danas Aleksandar Đorđević.
Naš izvor navodi da će se u novom mandatu u SO Rekovac institirati na većem učešću žena u političkom i javnom životu. Izgledno je da će ženska osoba biti sa liste onih koji osvoje najviše odoborničkih mandata na lokalnim izborima 17. decembra u opštini Rekovac.
Obezbediti veće učešće žena i mladih u političkom i javnom životu
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković uputila je u prošlosti preporuku svim opštinama i gradovima da preduzmu mere i aktivnosti kako bi se obezbedilo veće učešće žena i mladih u političkom i javnom odlučivanju na lokalnom nivou, imajući u vidu održavanje predstojećih izbora na svim nivoima, saopšteno je iz kancelarije poverenice.