U organizaciji Poljoprivredno-veterinarske škole sa domom učenika, organizovana je 11. po redu likovna kolonija. Ova već tradicionalna kolonija ugostila brojne eminentne likovne umetnike iz Srbije, a sve je održano u lepom i prijatnom ambijentu doma učenika u Rekovcu.
Učešće na koloniji je dvadesetak likovnih umetnika iz Beograda, Nove Pazove, Smederevske Palanke, Užica, Despotovca, Kragujevca, Oparića i Rekovca. Najmlađi učesnik na koloniji bila je Marija Bogosavljević, unuka slikara naive iz Levča Miloša Lazića.
Po rečima direktora srednje škole, prof. Ljubiše Stevanovića, nastavak tradicije održavanja likovnih kolonija u Rekovcu, vrlo je važan za samu promociju i afirmaciju kako škole, tako i samog Levča. Direktor se zahvalio umetnicima na učešću i pozvao ih i da u idućim godinama budu prisutni u što većem broju. Za sve umetnike, ali i prijatelje umetnosti, organizovan je i svečana večera u internatu škole.